JEDNOTA

Cyklistické orientační závody Důně 2016

 Sokol – spolu v pohybu

Sokol Kněžmost se zapojil do projektu Sokol – spolu v pohybu. Po celé republice probíhající sportovní akce jsme i my v Kněžmostě doplnili svým cyklozávodem. Již druhý ročník cyklistického orientačního závodu v lesoparku Důně tak letos proběhl v sobotu 24. září od 14 hodin. V krásném prostředí lesoparku a za skvělého, téměř letního počasí, se zúčastnilo závodu celkem 78 malých sportovců v šesti věkových kategoriích. Délka a náročnost trasy vždy odpovídala dané kategorii. Nejstarší účastníci ročníku 2003 bojovali na trase dlouhé několik kilometrů. Došlo i na pády, ale naštěstí to nebylo nic vážného, všichni závodníci nakonec úspěšně dojeli do cíle.

Nejmladší děti soutěžily na odrážedlech po zpevněné štěrkové cestě, ti starší v sedlech svých kol na cestě i trávě. Tam už bylo nutné dávat pozor na terén i povrch vyznačené trasy. Svou trasu měla každá kategorie označenu barevnými fáborky a všichni závodníci měli za úkol sbírat na kontrolních stanovištích razítka, aby bylo jisté, že projeli určený okruh správně. Zejména v chlapeckých kategoriích byla vidět velká bojovnost a nasazení. I konečné výsledky ukázaly, že často šlo jen o vteřiny, tak minimální byly v některých kategoriích odstupy jednotlivých závodníků. Příjemnou atmosféru závodu doplnil táborák, kde si každý účastník mohl opéct buřtíka a také občerstvovací stánek s točenou limonádou a pivem. Tímto velmi děkujeme pivovaru Rohozec za sponzoring naší sokolské cyklistické akce. Velký dík patří samozřejmě i všem organizátorům z řad místních Sokolů.

 Na závěr byly vyhodnoceny výsledky a nejlepší borci vystoupali na stupně vítězů. Malý dárek jako poděkování za účast ale dostaly všechny děti. Hvízdání píšťalek se ozývalo skutečně poctivě ze všech stran. Na závěr vznikla také společná fotografie zúčastněných závodníků. Věříme, že se pohodová a příjemná atmosféra i závod všem účastníkům líbily a že spolu a v pohybu strávili pěkné sobotní odpoledne.

Kateřina Pospíšilová 


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl